PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=624987}
5,0 121
ocen
5,0 10 1 121
A Little Bit Zombie
powrót do forum filmu A Little Bit Zombie

Perełka groteski

ocenił(a) film na 10

Ot, czwórka znajomych jedzie na wakacje w głuszę, ale jeden z facetów zostaje ugryziony przez komara, który chwilę wcześniej pożywiał się na żywym trupie. W efekcie facet przestaje tolerować normalne jedzenie i zaczyna obficie ślinić się na jakąkolwiek wzmiankę o mózgach. Sęk w tym, że mózgi zwierzęce, które udaje się dorwać u lokalnego rzeźnika, mają dla niego nikłe wartości odżywcze i być może trzeba będzie zdobyć mózg ludzki. I to żywy.

Film jest przeuroczy, cudownie zagrany (role w sumie są przerysowane, ale o to chodziło) i bardzo zabawny, z drobiazgowo dopracowaną choreografią, montażem i udźwiękowieniem. Jedyne, do czego mogę mieć pretensje, to kolorystyka zdjęć - czemuś sinawa, pozbawiona bardziej soczystych barw. Poza tym nie znalazłem tu ani jednego słabego dialogu, ani jednego przesadzonego grymasu, ani jednej zbędnej sceny. To po prostu perełka komedii grozy, zrobiona przez pasjonatów gatunku. Szkoda, że film jest tak mało znany. Jak dla mnie - 10/10

(może i powinienem obniżyć o punkt za zdjęcia, ale nie potrafię - za bardzo mi się ten film podobał)

ocenił(a) film na 6
lezard

No to żeś mi narobił smaka :) Uwielbiam, kiedy komedie o zombie są urocze :) Liczę na też na jakiś przyzwoity wątek miłosny... nie rozczaruję się?

ocenił(a) film na 10
kangur_msc_CM

Zależy, na co liczysz. Facet jest ciapowaty i kocha narzeczoną, na bardzo wiele jej pozwalając (szczerze mówiąc to ona ma decydujące zdanie we wszystkim, a trzeba powiedzieć, że uwielbia róż i wszystko, co jest "cute"), ona zaś - nawet jak ukochany zaczyna przebąkiwać o mózgach - mimo wszystko zaczyna go wspierać. I wokół tej dwójki kręci się cała rozgrywka, bo siostra bohatera raczej głównie żre się z jego narzeczoną, a jej mąż nie za bardzo chce się wcinać i rozgląda się za piwem. Podejrzewam, że nie o taki wątek miłosny Ci chodziło. ;)

Tak na marginesie - mógłbyś sobie też zerknąć na "Creatures from the Pink Lagoon" - momentami nudnawy, ale też sympatyczny pastisz kina z zombie, tyle że z całą obsadą gejowską. ;>

ocenił(a) film na 6
lezard

W sumie sam fakt, że panna wspiera swojego typa-zombie chyba świadczy o prawdziwej miłości - więc to mi się podoba. Jeśli chodzi "Creatures from the Pink Lagoon" - już kiedyś zwróciłem uwagę na Twoją ocenę i notkę, ale nie przepadam za horrorami o gejach.

Od siebie z romantycznych horroro-komedii polecam Rec 3 :D

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones